agregaty malarskie, piaskarki, myjki wysokociśnieniowe - Avis Gdańsk
hełm do piaskowania - Avis Gdańsk
Do prawidłowego działania strony wymagany jest Flash Player

myjki wysokocisnieniowe oertzen

Sciagnij Flash Player


myjki oertzen

Urządzenia wysokociśnieniowe OERTZEN

Jeśli chodzi o usuwanie rdzy, starych powłok malarskich, skuteczne mycie, efektywne czyszczenie i udrażnianie rur – agregaty wysokociśnieniowe są niezastąpione przy wszystkich tych czynnościach. Urządzenia takie, skuteczne przy czyszczeniu różnych powierzchni, oferuje firma Oertzen.

Myjki wysokociśnieniowe mają w budownictwie wiele różnych zastosowań na kolejnych etapach budowy. Przedsiębiorstwa budowlane korzystają z ofert wyspecjalizowanych firm, aby zapewnić sobie profesjonalną realizację zaplanowanych zadań.

Jedną z takich firm jest Avis Anna Wiśniewska Gdańsk, oferująca urządzenia myjące OERTZEN. Pod tą marką występuje bogaty zestaw maszyn przeznaczonych do czyszczenia i obróbki powierzchni w różnych branżach, w tym również w budowlanej. Są to systemy wysokociśnieniowe, skonstruowane jako urządzenia zimno- i gorąco-wodne, z napędem elektrycznym lub spalinowym, stacjonarne albo mobilne. Równie bogaty jest program wyposażenia uzupełniającego.

Na jakość oferty ma wpływ nie tylko zastosowanie w konstrukcji maszyn odpowiednich materiałów: ceramiki, stali szlachetnej, węglików spiekanych, ale także taka cecha użytkowa, jak zdolność maszyn do 24-godzinnej pracy przy 100% wydajności, oraz również obsługa posprzedażowa, czyli profesjonalne doradztwo techniczne i fachowy serwis.

Czystość na placu budowy

Utrzymaniu czystości na placu budowy służą poręczne myjki do mycia kół pojazdów opuszczających teren budowy. W gamie produktów OERTZEN są myjki, które nie wymagają dostępu do sieci elektrycznej ani wodociągowej – są one wyposażone w silnik spalinowy, mogą być zasilane z dowolnego zbiornika wody (np. z cysterny), a ich parametry pozwalają na swobodne usuwanie zaschniętego błota i gliny. Myjki o wyższych parametrach (ciśnienia w przedziale 300-500 bar) pozwalają na usuwanie pozostałości zastygniętego betonu z rusztowań, szalunków, betonomieszarek. Te urządzenia doskonale sprawdzają się przy czyszczeniu węzłów betoniarskich, skrzyń ładunkowych wywrotek oraz ładowarek. Każdą z przemysłowych myjek OERTZEN można doposażyć w odpowiedni podgrzewacz wody. Za pomocą dyszy turbo, 500-barowym strumieniem wody można również usuwać resztki asfaltu z wywrotek i maszyn do prac drogowych.

Do przedsiębiorstw zajmujących się pracami elewacyjnymi adresowane są kompletne zestawy robocze na przyczepach OERTZEN-Powertrailer. Wykorzystywane są do prac przy czyszczeniu budynków, takich jak mycie elewacji zimną lub gorącą wodą, usuwanie starych powłok malarskich z betonu, cegły i stali, odświeżanie powierzchni drewnianych. Firma jest w stanie zaoferować do każdego rodzaju robót odpowiedni system skutecznego usuwania farby, mleczka betonowego czy innego rodzaju zbędnych powłok.

Do prac mostowych , hydrotechnicznych i kanalizacyjnych przeznaczona jest szeroka gama węży, dysz i agregatów wysokociśnieniowych, pozwalająca na czyszcznie dużych płaskich powierzchni, jak również przewodów rurowych i obiektów znajdujących się pod powierzchnią wody w zbiornikach.

Strumień wody o odpowiednio dobranych parametrach jest doskonałym narzędziem pracy przy usuwaniu korozji. Przy pracach antykorozyjnych zależnie od tego, do jakiego stopnia musi być oczyszczona powierzchnia , oraz od rodzaju osadu jaki należy usunąć, można zastosować strumień czystej wody lub strumień wody z dodatkiem ścierniwa. W ofercie Avis znajdują się specjalne głowice do hydropiaskowania Oertzen-Tornado, które można stosować z myjkami wysokociśnieniowymi w zakresie ciśnień 170-600 bar. Podczas procesu hydropiaskowania, nawet jeśli zastosowany został piasek, nie dochodzi do emisji pyłów, a praca postępuje szybko przy stosunkowo niewielkim  zużyciu ścierniwa. Na obszarach, które należy wyczyścić bez użycia materiałów ściernych, zalecane są myjki o ciśnieniu roboczym 1000 bar (model OERTZEN E1000).

Urządzenia OERTZEN są również niezastąpione podczas remontu budynków i instalacji przemysłowych – przy myciu zbiorników w fabrykach chemicznych i rafineriach, kominów, wymienników ciepła.

Siła wody serii E

Agregaty wysokociśnieniowe OERTZEN serii E charakteryzuje duża siła, wydajność i trwałość; gwarantują one bezawaryjność przy ciągłej pracy. Użyte w nich silniki elektryczne przewidziano właśnie do pracy ciągłej.

Przy ciśnieniach roboczych w zakresie 160-500 bar, modele oznaczone symbolami E200, E240, E320, E400 i E500-17 sprawdzają się w ciężkich pracach prowadzonych zarówno przez odbiorców przemysłowych, jak i rzemieślników. Urządzenia te są dedykowane firmom remontowym i przedsiębiorstwom budowlanym do czyszczenia elewacji, usuwania betonu i prac antykorozyjnych.

Pięć klas ciśnienia w zakresie do 160 do 500 bar zapewnia optymalne dopasowanie agregatu do przewidzianego zadania. Podczas pracy szczególnie zwraca  uwagę duży zapas wydajności i trwałość elementów roboczych. Pompy wodne mają smarowane w kąpieli olejowej wały korbowe, odporne na ścieranie nurniki ceramiczne, kute mosiężne głowice i zawory ze stali szlachetnej. Silniki i skrzynie korbowe są bezpośrednio ze sobą połączone i poza coroczną wymianą oleju nie wymagają obsługi. Zawory termiczne zapobiegają przegrzaniu pompy podczas dłuższej pracy z zamkniętym pistoletem.

Obsługa tych agregatów jest łatwa. Masywna budowa została zaprojektowana specjalnie pod kątem zastosowań w przemyśle i budownictwie.

Na standardowe wyposażenie składają się: 10-metrowy wąż wysokociśnieniowy PanzerJet (600 bar), pistolet z krętlikiem przy rękojeści, obrotowa lanca z regulacją ciśnienia, kabel elektryczny długości 5 m z wtyczką CEE. W modelach E400/E500 występuje prosta, jednorurowa lanca stalowa.

Urządzenia serii E dostarczane są również w wersji przystosowanej do pracy w atmosferach wybuchowych, przede wszystkim w zakładach chemicznych i farmaceutycznych. Seria E jest też osiągalna w wersji stacjonarnej, jako moduł do zasilania instalacji w budynkach. Dla przemysłu spożywczego oraz dla zakładów chemicznych i farmaceutycznych urządzenia tej serii produkowane są ze stali nierdzewnej.

Trzeba jeszcze wspomnieć o najsilniejszym z agregatów OERTZEN, oznaczonym symbolem E1000. Jego ciśnienie robocze wynosi 1000 bar, moc silnika 40 kM, a masa 475 kg. Na wyposażenie standardowe składają się: 20-metrowy wąż wysokociśnieniowy SooperJet, pistolet wysokociśnieniowy z lancą ze stali szlachetnej o długości 700 mm, dysza płaska, 10-metrowy kabel elektryczny (olejoodporny) z wtyczką CCE 63A oraz opcjonalnie podwozie.

Oznaczenie CE gwarantuje spełnienie przez serię E wszystkich odpowiednich polskich i europejskich norm bezpieczeństwa. Stosowna deklaracja zgodności jest dostarczana z każdą maszyną.

Podgrzewacze  wody HOT BOX

Hot Box firmy OERTZEN jest wytwornicą gorącej wody, która w razie potrzeby może być podłączana do myjki zimno-wodnej. Urządzenia te są najbardziej przydatne w firmach malarskich oraz zakładach komunalnych przy czyszczeniu elewacji i czyszczeniu przemysłowym.

Przy pomocy gorącej wody farba z elewacji budynków może być efektywnie usuwana. Agregat wysokociśnieniowy przepompowuje wodę pod ciśnieniem do maksymalnie 500 bar przez Hot Box, który natychmiast podgrzewa ją do odpowiedniej temperatury, maksymalnie do 120°C.

Hot Box jest zasilany olejem opałowym. Pomimo kompaktowej budowy, dzięki wysokiej sprawności ma on wystarczająco dużo mocy, aby ogrzać np. cztery domki jednorodzinne. Pionowo ustawiony palnik ogrzewa wodę, którą myjka tłoczy pod ciśnieniem przez nagrzewnicę do wcześniej ustawionej na termostacie temperatury. Do obsługi sterowania wystarczy jednofazowy prąc 230 V.

Hot Box może być łączony z najróżniejszymi agregatami wysokociśnieniowymi. Jest on montowany w wielu specjalistycznych maszynach i przyczepach roboczych jako moduł podgrzewający. Możliwe jest również połączenie dwóch urządzeń  - podzielnik strumienia dba w tym przypadku o właściwe rozprowadzanie wody do ogrzania. Urządzenie jest elastyczne: w zależności od wykonywanej pracy użytkownik decyduje, czy będzie pracował w trybie zimnowodnym, czy też podłączy moduł Hot Box, aby myć gorącą wodą lub też, dla uzyskania wyższej temperatury, użyje dwóch modułów.

Hot Box posiada zawór bezpieczeństwa, czujnik ilości przepływającej wody oraz termostat. Masywny stelaż na kółkach ułatwia transport, a odporna na uderzenia pokrywa dobrze przystosowuje moduł do warunków pracy panujących na budowie.

Wyposażenie standardowe tworzą: wymienny kanister na olej opałowy 20 l, 2-metrowy wąż wysokociśnieniowy PanzerJet, 4-metrowy kabel elektryczny z wtyczką, a dodatkowo zamówić można rozdzielacz umożliwiający połączenie dwóch urządzeń Hot Box. W wersji przystosowanej do ciśnienia roboczego 500 bar, Hot Box ma zwiększoną wydajność energetyczną i specjalną obudowę ze stali szlachetnej. 

© 2008 AVIS Gdańsk. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Design by Światło.Cień